מפעלות הציונות הדתית

צירוף כל הארגונים יחד מציג תמונה מדהימה של הציונות הדתית על שלל גווניה ופעילותיה

מפעלות הציונות הדתית"הציונות הדתית" מכילה הרבה מאוד ארגונים שעושים עבודה נפלאה כל אחד בתחומו, מי בהפצת הזהות היהודית, ומי בהפצת תורה ודרך ארץ, מי בפעילות עם נוער במצוקה ומי בפעילות חברתיות וחסד וכולם נתמכים ונעזרים על ידינו הן בתקציבים והן בפעילויות.

צירוף כל הארגונים יחד מציג תמונה מדהימה של הציונות הדתית על שלל גווניה ופעילותיה הנפלאים בכל תחומי העשייה, ויוצרים ביחד עוצמה אדירה.

צירוף הארגונים, העמותות ומפעלי הציונות הדתית, יש בו ברכה כפולה ומשולשת :

  1. הפריה הדדית – כאשר יושבים ביחד ומתייעצים – תמיד מגיעים לתובנות טובות יותר. תחושת "המטרה המשותפת" אשר מתקבלת כאשר כולם נמצאים תחת כפיפה אחת, מעודדת הידברות בין הארגונים, ומאפשרת שיח רציף ומפרה. הארגונים והעמותות יכולים להיעזר אחד בשני ולהעניק תובנות מעמיקות יותר בשיח הארגוני אשר נוצר.
  2. עזרה הדדית – ארגון אחד יכול לסייע ולעזור לארגון השני. לפעמים ארגון אחד הוא המשכו של ארגון אחר. ולפעמים, כשיש כפילות, אפשר להתאחד ולהתעצם.
  3. התייעלות ניהולית וכלכלית – ע"י צירוף כל הארגונים העמותות ומפעלי הציונות הדתית לכדי "ארגון על" ניתן לחסוך בהוצאות רבות, ואף לייעל את ניהול הארגון בכל רמותיו. מטרתו של הארגון היא לייעל, לשפר ולסייע לכל הארגונים והעמותות המשתייכים אליו. הארגון נעזר בשירותים מקצועיים כגון: יעוץ משפטי, ייעוץ כלכלי וכו', אשר עומדים לרשות כל העמותות והארגונים. בכך, נחסכות מכל ארגון ועמותה ההוצאה התקציבית על שירותים מקצועיים, כאלו ואחרים, בהיקף נרחב. כמו כן, כוחו של הארגון בא לידי ביטוי ביכולתו לארגן רכישות קבוצתיות אשר לבטח מאפשרות הוזלה משמעתית לחברי הארגון, מאשר לבצע רכישה כעמותה או ארגון יחיד.
  4. עוצמה מול משרדי הממשלה ושריה – במקום להיות חיילים בודדים במערכה, חברו הארגונים לכדי ארגון על ואיכותי המרכז 100 ארגונים . זהו יתרון משמעותי בעבודה ובפעילות מול שרי הממשלה ומשרדיהם שכן עוצמת ואיכות 100 ארגונים ועמותות משפיעה לאין ערוך יותר מאשר ארגון אחד בודד שמגיע ופועל.

כוחו של ארגון אחד, אינו דומה לכוחם של 100 ארגונים!