ביוגרפיה ניסן סלומינסקי

מראשי וראשוני תנועת ההתיישבות, ופעיל מאוד בחיזוקה בכל תפקיד שנשא עד היום.

ניסן סלומינסקי נולד בשנת תש"ו (1946) וגדל ברמת-גן. למד בישיבה התיכונית נחלים בוגר ישיבת ההסדר כרם ביבנה, בעל סמיכה לרבנות אשר כבר בשנותיו הראשונות בישיבה בלט כתלמיד חכם. שירת בנח"ל המוצנח, במסגרת ישיבת ההסדר, בדרגת סגן.

מאז סיים את לימודיו בישיבה ובמקביל לכל עיסוקיו – לרבות כראש מועצה וכחבר כנסת – מעביר באופן קבוע שיעורים בבית הכנסת שלו, ומהווה כתובת קבועה לרבים בשאלות הלכתיות. כמו כן, למד פיזיקה ומתמטיקה באוניברסיטת בר-אילן, וסיים לימודי הוראה ביהדות. באוניברסיטת תל-אביב למד לתואר שני במשפטים, משפט עברי, עד להצטרפותו לגוש אמונים.

מראשי וראשוני תנועת ההתיישבות, ופעיל מאוד בחיזוקה בכל תפקיד שנשא עד היום. היה המזכ"ל הראשון של גוש אמונים, הקים את אלקנה ושימש כ-21 שנה כראש המועצה. בתקופת המאבק נגד אוסלו שימש כקמב"ץ מועצת יש"ע, הקים את מטות הערים והמציא את שיטת 'פנים אל פנים' שנוסתה אז לראשונה. במהלך תקופת כהונתו כראש המועצה הקים קריית חינוך ענפה באלקנה ובה מעונות וגני ילדים, בי"ס יסודי תורני, אולפנת אלקנה והמכללה האקדמית 'אורות ישראל'.

את תחילת פעילותו הציבורית בכנסת החל בכנסת ה 14, רק לאחר פטירתו של ח"כ אברהם יצחק שטרן ביום העצמאות התשנ"ז (12 במאי 1997). בכנסת ה-16, ניסן היה חבר בשדולה המוניציפאלית של הכנסת, יו"ר שדולת הגמלאים חבר ועדת הכספים מטעם המפד"ל וכיהן כיו"ר סיעת המפד"ל בכנסת. בכנסת ה-16 הציב שיא של נוכחות מלאה (100%) בישיבות הכנסת והיה לאחד הח"כים הפעילים בתחום החקיקה.

בכנסת ה 17 המשיך לשמש כנציגה היחיד של סיעת המפד"ל-איחוד לאומי בוועדת הכספים (במשך 5 שנים ברציפות) והיה לאחד מעמודי התווך של הועדה – מהפעילים והמשפיעים ביותר בה.

בבחירות לכנסת ה 18 הוצב במקום הרביעי, אך המפלגה זכתה רק בשלושה מנדטים. למרות זאת, המשיך ניסן לדבוק במטרה, ובמשך תקופה זו ועד היום, ממשיך להשתתף בדיונים בוועדות הכספים, לייעץ וללוות ארגונים, גרעינים תורניים, עמותות ומוסדות חינוך ועשייה שונים, ואף הוכתר לא פעם ע"י הציבור, ואף ע"י העיתונאים כחבר הכנסת ה 121.

בשנת 2011 , מונה לתפקיד סגן נשיא מכון לנדר, במקומו של האלוף (במיל´) עמידרור, שמונה לעמוד בראש המטה לביטחון לאומי, ומאז פועל רבות גם באפיק זה.

בנובמבר 2012, נבחר למקום השני ברשימת הבית היהודי בפריימריס הראשון של הבית היהודי ולאחר האיחוד עם האיחוד הלאומי, הוצב במקום השלישי ברשימה המשותפת.

בפברואר 2013 הושבע לחבר כנסת בכנסת ה – 19 מטעם מפלגת "הבית היהודי" .

באפריל 2013 התמנה ניסן סלומינסקי  ליו"ר ועדת הכספים בכנסת.

צפו בציוני דרך נוספים על ציר זמן הפעילות הציבורית של ניסן